HaburImages.com - strona główna

CHCESZ PRACOWAĆ Z NAMI JAKO MODELKA/MODEL? To bardzo proste, wystarczy kilka kroków. Zacznij od przeczytania poniższego poradnika. Możesz również zapoznać się z opiniami tych, którzy mieli okazję z nami pracować.

Kogo szukamy?

Profesjonalistów i amatorów w dowolnym wieku, płci i narodowości, którzy chcą z nami podjąć współpracę.


Co powinnaś/powinieneś wiedzieć o naszej pracy?


Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez modeli brzmi: „w jaki sposób moje zdjęcia zostaną wykorzystane?”. Postaramy się to wyjaśnić jak najprościej.

Jak już zostało wspomniane powyżej dostarczamy zdjęcia dla stocków, czyli banków zdjęć: Istock i Getty Images. Tu z kolei zaopatrują się agencje reklamowe, internetowe, wydawnictwa itp. Zdjęcia zakupione w w/w stockach mogą oni wykorzystać w swoich projektach, oczywiście z zachowaniem warunków licencji. Jeśli jesteś zainteresowany treścią licencji, kliknij w ten link: http://jezykpolski.istockphoto.com/license.phpBardzo często jest tak, że sama treść zdjęcia definiuje sposób jego wykorzystania. Dlatego też w naszej pracy skupiamy się na bezpiecznych tematach, unikając tych drażliwych i dwuznacznych.

Współpracując z nami wiedz zatem o tym, że swoje zdjęcie możesz znaleźć na bilbordzie, w gazecie, na ulotce, w reklamie internetowej, czy też na okładce książki.

Jeżeli zatem znajdziesz użyte gdzieś swoje zdjęcie, podziel się tym z nami. To dla nas także zawsze miła niespodzianka :). Często i my nie wiemy, gdzie nasze zdjęcie się pojawi.


Wynagrodzenie

Wynagrodzenie za dzień zdjęciowy ustalamy z modelami indywidualnie za pośrednictwem maili lub telefonicznie wraz z przedstawieniem tematyki sesji. Nie obejmuje ono przyszłych udziałów w zyskach ze sprzedaży.

Stosujemy dwa rodzaje wypłat wynagrodzenia:

  • gotówką w dniu sesji,
  • przelewem na konto wskazane przez modela do trzech dni od dnia sesji.

Dodatkowo modele otrzymują od nas zdjęcia z sesji, które mogą wykorzystać w swoim portfolio.

Dzień zdjęciowy zazwyczaj trwa od 8 do 10 godzin. Zawsze zapewniamy catering.


Formalności

Przed sesją podpisujemy z Modelami:

  • umowę o dzieło,
  • zgodę na wykorzystanie wizerunku, tzw. Model Release. Ze względu na to, iż Istock i Getty Images to stocki zagraniczne, zgoda jest w języku angielskim. Zgoda na wykorzystanie wizerunku jest bezterminowa oraz obejmuje wszystkie pola eksploatacji.


To dla nas bardzo ważne, aby co najmniej 10 dni przed sesją otrzymać od Ciebie:
- potwierdzenie dotyczące zapoznania się i akceptacji warunków umowy oraz zgody na wykorzystanie wizerunku,
- dane do umowy,
- wskazanie sposobu wypłaty wynagrodzenia (gotówka lub przelew wraz z podaniem nr konta),
- trzy aktualne zdjęcia: cała sylwetka, portret bez makijażu, portret z pełnym uśmiechem.
 

Jak Model powinien być przygotowany do sesji?
Na każdej naszej sesji jest wizażystka, która zajmuje się makijażem i włosami. Często korzystamy także z usług stylistki. Zdarza się, że prosimy modeli o zabranie kilku swoich rzeczy/ubrań. W tym celu kontaktuje się z Tobą odpowiednia osoba ok. 4 dni przed sesją.

Zależy nam, aby sesja przebiegła sprawnie, bez zbędnych komplikacji, a przede wszystkim w miłej i przyjaznej atmosferze. Możesz nam w tym pomóc :)
 
Jak? Spełniając poniższe warunki:
- stawić się punktualnie w wyznaczonym miejscu,
- mieć świeżo umyte włosy i zadbane dłonie,
- twarz powinna czysta, bez makijażu,
- paznokcie czyste, bez kolorowego lakieru, ewentualnie lakier bezbarwny, french lub kolor naturalny,
- zadbane brwi (wizażystka nie depiluje brwi podczas sesji),
- wizerunek zgodny z przesłanym wcześniej zdjęciem (jeżeli w międzyczasie pojawią się jakieś problemy, np. skórne, prosimy o informację o tym przed sesją),
- dziewczyny powinny mieć ubraną bieliznę w kolorze naturalnym, bez koronek,
- jeżeli przynosisz swoje ubrania/buty nie mogą one mieć: logotypów, nadruków, grafik, znaków firmowych itp.
 
Fajnie też byłoby, abyś nie planowała/planował z nami sesji jeśli wiesz, że dzień wcześniej będziesz pracować lub bawić się do późnych godzin nocnych. Lubimy współpracować z osobami wyspanymi, wypoczętymi i pełnymi energii. Zresztą Ty pewnie też!
 
Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości i objaśnił zasady współpracy z nami. Jeżeli chcesz z nami pracować lub masz jakieś dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu.
W treści wiadomości możesz podać link do swojego portfolio.


 

 

Zgoda na wykorzystanie wizerunku - do pobrania